Dy të prekur nga gripi AH1N1 dhe katër nga fruthi në Durrës, shefi i Infektivit: Janë jashtë rrezikut

Në qytetin e Durrësit janë shënuar dy raste me gripin AH1N1. Shefi i pavionit të Infektivit në Durrës, Izet Aliu shprehet se njëri nga pacientët u largua për në banesë, pasi gjendja u stabilizua, ndërsa rasti i dytë ndodhet në terapi intensive.

Ai ka tre ditë që është shtruar në spital. I moshuari ka edhe sëmundje shoqëruese. Shefi i pavionit tha gjithashtu, se janë regjistruar edhe katër raste me fruth, të cilët ndodhen jashtë rrezikut pas vaksinimit.

Në Vlorë pak ditë më parë u raportua se ishin tetë persona të prekur me AH1N1, njëri prej të cilëve fëmijë. Ndërkohë që në Tiranë në javën e fundit kanë ndërruar jetë katër persona, dy nga Elbasani, një nga Gramshi dhe një nga Lushnja (lexo këtu).

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë