Sherr masiv me shishe e karrige mes shqiptarëve dhe italianëve brenda në lokal, autoritetet i vënë kyçin për 10 ditë

Sherr masiv me shishe e karrige mes shqiptarëve dhe italianëve brenda në lokal, autoritetet i vënë kyçin për 10 ditë

Foto ilustruese

Një lokal i quajtur 'Le Monelle' në Largo Giardino në Varese është mbyllur për 10 ditë nga autoritetet për  një javë më parë pati një sherri masiv e të dhunshëm. U desh ndërhyrja e policisë që të shuhej sherri. Policia luftoi jo pak për të përçarë pretendentët.

Gjithçka ndodhi natën mes së shtunës dhe të dielës, më 6 shkurt: përleshja e dhunshme përfshinte shtatë burra, italianë dhe shqiptarë. Këta të fundit, pavarësisht mbërritjes së makinave të shërbimit, kanë vazhduar të përballen me njëri-tjetrin duke u rrahur dhe kërcënuar.

Oficerët kanë arritur të identifikojnë dhe shoqërojnë të shtatë personat, shumica prej tyre me dosje policie. Më pas, të shtatë u raportuan të gjithë për zënkë të rënduar dhe njëri prej tyre duhej të kërkonte kujdes mjekësor në spital, ku u konstatua se kishte thyer kockat e hundës. Brenda lokalit, skenari përshkruhej si ai i salloneve të Far Ëest: disa tavolina e karrige të thyera dhe copa shishesh të shpërndara gjithandej.

K.T./J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës