Sherr me grushte në Parlamentin e Serbisë, deputetët përleshen me njëri-tjetrin (VIDEO)

Lideri i lëvizjes opozitare serbe 'Dveri', Boshko Obradoviç i shoqëruar nga deputetë e grupi të tij parlamentar bllokoi sot hyrjen e Parlamentit të Serbisë dhe sulmuan deputetë nga shumica në pushtet të cilët po tentonin të futeshin brenda.

Siç shihet dhe nga video, protestuesit opozitarë bllokuan shkallët në hyrje të Kuvendit të Serbisë dhe Obradović u përplas me ministrin e shëndetsisë Zlatibor Lončar.

 

I.C./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Lufta nuk është lojë, o komandant!