Sherr me thika në Paskuqan, 65-vjeçari plagos një person! Vihet në pranga autori

Sherr me thika në Paskuqan, 65-vjeçari plagos një person! Vihet në pranga autori

Foto ilustruese

TIRANË- Një sherr mes dy personave është regjistruar në zonën e Paskuqanit në Tiranë. Mësohet se një 65-vjeçar ka goditur me thikë një person të identifikuar me inicialet M. M.

Sipas policisë, sherri ka ndodhur për shkak të një konflikti për motive të dobëta. Pasi e ka goditur me thikë, 65-vjeçari i ka dëmtuar M.M., edhe makinën me mjete të forta.

Për pasojë, 65-vjeçari, R. K., është arrestuar, për veprat penale "Kanosja", "Plagosja e lehtë me dashje", "Shkatërrimi i pronës" dhe "Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta".

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Shirat s’bëjnë punë! Zjarret në Lezhë vijojnë, shkrumbojnë mbi 200 hektar pyje

Shirat s’bëjnë punë! Zjarret në Lezhë vijojnë, shkrumbojnë mbi 200 hektar pyje