Sherr me thika në Shkodër, plagoset 22-vjeçari! Policia arreston autorin pas disa orësh ndjekje (EMRAT)

Dy të rinj janë konfiktuar me njëri-tjetrin në Shkodër, sherr i cili më pas ka agravuar në përdorimin e thikave.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 09:10 në lagjen ‘Skëndërbeg’ dhe dyshohet se Anton Gjergji, 26-vjeç, ka plagosur me thikë Amrandio Gjokën 22-vjeç banues në fshatin Hot i Ri. Ky i fundit është dërguar në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Autori, Anton Gjergji u arratis nga vendngjarja dhe pas disa orësh ndjekje nga policia u vu në pranga rreth orës 16:50. Policia bën me dije se shkak për sherrin mes të rinjve është bërë një konflikt për motive të dobëta.

Ndërkohë grupi hetimor po merret me hetimin e plotë të rastit. 

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Beleri ‘përçan’ partinë e Mitsotakis, ministri i Jashtëm kundërshton kandidaturën e tij për eurodeputet

Beleri ‘përçan’ partinë e Mitsotakis, ministri i Jashtëm kundërshton kandidaturën e tij për eurodeputet