Sherr mes 3 personave në Vorë! 34 vjeçari i plagosi me thikë vëllain, ushtaraku nxjerr armën e shërbimit dhe e qëllon (EMRAT)

TIRANË- Tre persona janë konfliktuar me njëri-tjetrin mesditën e sotme në Vorë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:20, kur 34 vjeçari Ergest Hoxha ka plagosur me thikë 24 vjeçarin Kidi Muzhaqi gjatë kohës që këta 2 të fundit ishin pasagjerë në automjetin që drejtohej nga Ermal Muzhaqi me profesion (oficer ushtrie).

Sipas policisë 27 vjeçari ka nxjerrë armën e shërbimit dhe ka qëlluar drejt Ergest Hoxhës duke e lënë të plagosur.

Të dy të plagosurit janë dërguar në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore. Ndërsa ushtaraku është vetëdorëzuar në polici së bashku me armën e shërbimit.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 14:13
Qëlloi me armën e shërbimit 34 vjeçarin, Report Tv siguron pamjet e makinës së ushtarakut në Vorë! Xhami i thyer nga plumbi

 

Report Tv ka siguruar pamjet nga makina e ushtarakut 27 vjeçar Ermal Muzhaqi i cili qëlloi me armën e shërbimit 34 vjeçarin Ergys Hoxha pasi ky i fundit i plagosi me thikë vëllain 24 vjeçar.

Në pamje shihet xhami i thyer i makinës tip “Mitsubishi” që ndodhet në vendngjarje dhe grupi ekspertizës po merret me këqyrjen e provave.

Ora 13:37
Sherri në Vorë, kush është ushtaraku i arrestuar! I plagosën të vëllanë në makinë, me armën e shërbimit qëlloi autorin

1700742828_ermalmuzhaqi.jpg

Foto: Ermal Muzhaqi

Report Tv siguron foton e oficerit të ushtrisë Ermal Muzhaqi i cili u përfshi në sherrin e ndodhur mesditën e sotme në Vorë.

Muzhaqi ka qenë shofer në makinën ku ndodhi sherri. Sipas policisë Ergest Hoxha ka plagosur me thikë 24 vjeçarin Kidi Muzhaqi, vëllanë e tij gjatë kohës që këta 2 të fundit ishin pasagjerë në automjetin që drejtohej nga Ermal Muzhaqi.

Në këto momente, drejtuesi i mjetit, 27 vjeçari Muzhaqi ka nxjerrë armën e shërbimit dhe e ka plagosur.

Muzhaqi u vetëdorëzua në polici.

 

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • BESNIKU: 23/11/2023 17:17

  PASOJA TË TILLA VINË REKRUTIMI NGA RRUGA MARIN NËN UNIFORM DJEMË E VAJZA ME VESE E TË PËRFSHIRA NË GRUPE ME AKTIVITET KRIMINAL,DUKE SHFRYTËZUAR UNIFORMAT E SHTETIT NA DHUROJNË KËTO NGJARJE TË PA DËSHIRUARA NË 04 12 2023 ËSHTË DITA E KRIJIMI TË USHTRIS PO TË BËHET PARADA; POPULLI TË SHIKOJË ÇFARË KA NGEL NËN UNIFORM HIQ 1000 USHTARAK TË TJERËT JANË JASHTË ÇDO LLOJË STANDARTI FIZIK E PSIKOLOGJIK TURPI I SHKONË MINISTRIS QË I MENAXHONË PLANIFIKIMI 0 ORGANIZIMI 0 UDHËHEQJA 0 KONTROLLI I TYRE 0

  Përgjigju
 • GOLI: 23/11/2023 13:46

  TE TILLE DYKEMBESH BIOLOGJIK DUHET HEQUR PREJ SHERBIMIT SHTETROR.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Chiara Ferragni dhe Fedez i japin fund martesës?!

Chiara Ferragni dhe Fedez i japin fund martesës?!