Sherr mes dy të rinjve në Shkodër, 17-vjeçari plagoset me thikë

Një sherr mes të rinjve në Shkodër ka agravuar deri në përdorimin e thikës. Mësohet se një 17-vjeçar me inicialet J.F., është paraqitur në spital me plagë në trup.

Sakaq, mësohet se i riu është konfliktuar me shokun e tij me inicialet E.N., jashtë ambienteve të shkollës për motive të dobëta.

Aktualisht mësohet se i plagosuri ndodhet në spital ku po merr ndihmë mjekësore ndërsa autori i plagosjes është shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme hetimore.

Njoftimi i Policisë
Në Spitalin Rajonal Shkodër është paraqitur i  dëmtuar me mjet prerës thikë, shtetasi J.F., 17 vjeç.Nga veprimet paraprake rezulton se është konfliktuar   jashtë ambienteve të shkollës me shokun e tij të klasës me shtetasin E. N., 17 vjeç për motive të dobëta. 

I dëmtuari ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Falë veprimeve të shpejta të shërbimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër u bë e mundur kapja e autorit të ngjarjes dhe shoqërimi i tij për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

M.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Prishja e banesave te '5 Maji', PD kërkon seancë dëgjimore me banorët dhe Veliajn! Dorëzon zyrtarisht kërkesën në Komisionin e Ligjeve