Sherr mes dy të rinjve, plagoset
22 vjeçari në Urën Vajgurore

Sherr mes dy të rinjve, plagoset<br />22 vjeçari në Urën Vajgurore<br>
Berat-Gjatë ditës së djeshme 25 vjeçari me iniciale  I. M., 25 lindur dhe banues në Urën Vajgurore ka plagosur me armë zjarri në këmbë 22 vjerçarin me iniciale M.B, lindur në Berat dhe banues në Tapi Kuçovë.

25 vjeçari nga Ura Vajgurore, autor i plagosjes është shpallur në kërkim nga policia.

Materialet hetimore i kalojnë Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat për hetime të mëtejshme në ngarkim të shtetasit I. M, për veprën penale të “Plagosja e lehtë me dashje dhe mbajtje pa leje e armëve dhe municioneve luftarake “, të parashikuar nga neni 89, 278, të Kodit Penal.

Redaksia Online
Xh.F/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Veliaj nderohet me titullin ‘Qytetar Nderi’ i Gostivarit: Krenar të kontribuoj për këtë qytet

Veliaj nderohet me titullin ‘Qytetar Nderi’ i Gostivarit: Krenar të kontribuoj për këtë qytet