Sherr mes shqiptarëve në Itali, kopshtari i armatosur troket në derën e shtëpisë së bashkatdhetarit dhe qëllon 3 herë drejt tij

Sherr mes shqiptarëve në Itali, kopshtari i armatosur troket në derën e shtëpisë së bashkatdhetarit dhe qëllon 3 herë drejt tij

Foto nga vendi i ngjarjes

Tre shqiptarë që jetojnë dhe punojnë në Itali janë përfshirë në një konflikt në Bibione, ku mbeti i plagosur rëndë njëri prej tyre.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e kësaj të hëne në Via della Vega. Njëri prej shqiptarëve, 55 vjeç ishte i armatosur dhe trokiti në derën e tjetrit që jetonte në një apartament në Via della Vega. Ai dyshohet se qëlloi tre herë drejt bashkatdhetarit të tij, i cili ishte i shoqëruar nga një tjetëre shqiptar.

Ata të tre punonin si kopshtarë në një agjenci në një lagje të Bibiones, nuk shkonin më mirë për shkak të problemeve me paratë. Policia italiane ka nisur hetimet dhe gjithçka po shqyrtohet nga hetuesit nga kompania Portogruaro.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    U shkon mbi 600 mijë në muaj, a duhen rritur pagat e Kushtetueses?×

Lajmi i fundit

Gjyqi për Fatmir Mediun, SPAK kërkon të pyeten 71 dëshmitarë për tragjedinë e Gërdecit! Mes tyre Shkëlzen Berisha dhe Aldo Bumçi

Gjyqi për Fatmir Mediun, SPAK kërkon të pyeten 71 dëshmitarë për tragjedinë e Gërdecit! Mes tyre Shkëlzen Berisha dhe Aldo Bumçi