Sherr në familje në Tiranë, 24-vjeçarja erdhi nga Greqia, rrahu dhe qëlloi motrën me thikë

Foto ilustruese

TIRANË-Një sherr në familje ka përfunduar me një të plagosur me thikë. Një 24-vjeçare me inicialet A.SH. që kishte pak kohë që kishte ardhur në Shqipëri nga Greqia, ku jetonte kishte shkuar te banesa e prindërve së bashku me motrën.

Në debat e sipër, 24-vjeçarja fillimisht e ka rrahur dhe më pas e ka goditur me thikë motrën e saj 21-vjeçe, e cila u dërgua në spital dhe sipas policisë ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Motra e madhe e familjes është arrestuar, ndërsa në cilësinë e provës materiale u sekuestrua edhe thika.

Ndërkohë që një tjetër rast dhune është regjistruar në Tiranë, ku është arrestuar një 51-vjeçar me inicialet P.S. pasi ushtroi dhunë psikologjike në mënyrë të përsëritur ndaj bashkëshortes së tij dhe mbrëmjen e djeshme e ka kanosur për vrasje, sipas policisë.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?

Komento

Komente

  • Kafsha: 27/01/2020 07:27

    Domosdo qe njerezit kanë luajtur mendsh sepse dhuna qe u ushtrua në Greqi ndaj shqiptareve për 30 vjet qe shteti shqiptar dhe ambasada nuk i mbrojti kurrë i bëri njerezit të kene probleme mendore. 30 vjet raprezalje greke kundra shqiptareve këto pasoja të lene . Shqiptarët e Greqise janë dhe mbeten me të prapambeturit dhe me të semuret.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Dy fjalë për injorantët që e shohin Ramën si 'perandor'