Sherri në tribunën e ‘Air Albania’ që spostoi ndeshjen, Besiktas dënohet nga UEFA

Sherri në tribunën e ‘Air Albania’ që spostoi ndeshjen, Besiktas dënohet nga UEFA

Tifozët e Besiktas në 'Air Albania'

Besiktas është dënuar me 40 mijë euro gjobë për ngjarjet e shëmtuara që ndodhën në tribunën e Air Albania në ndeshjen kundër Tiranës. Klubi turk për sherrin e tifozërive është dënuar edhe me një ndeshje pa spektatorë në transfertë, por ky dënim është lënë pezull dhe hyn në fuqi në rast se përsëritet në dy vitet e fundit.

Sakaq nga dy ndeshje pezull për futbollistin Musuaku, i cili u ndëshkua me të kuq për shkak të një ndërhyrje të ashpër, UEFA e ka ulur me një. Për pasojë Musuaku do jetë i disponueshëm për ndeshjen e kthimit kundër Nefçi Baku në Conference League.

Sa i takon sherrit në tribuna mes tifozërive në ditët në vijim pritet të mësohet edhe dënimi për Tiranën.

Ne.k./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Presidenti Bajram Begaj vizitë 2-ditore në Kosovë

Presidenti Bajram Begaj vizitë 2-ditore në Kosovë