Tiranë/ Shfrytëzonin për prostitucion 17-vjeçaren, arrestohet çifti i të rinjve! E dhunonin dhe e kërcënonin se do i vrisnin familjen

Foto ilustruese

TIRANË- Një 17-vjeçare është shpëtuar nga "kthetrat" e dy trafikantëve në Tiranë, që e kanë shfrytëzuar për prostitucion në Tiranë.

E mitura dhunohej dhe kërcënohej se i do vrisnin familjen në rast se nuk do të të prostituonte, nga dy të rinj, mes tyre dhe një vajzë. Për pasojë në pranga ka rënë G.M (S), 31 vjeç, i dënuar për parë  për veprën penale " Largim i të burgosurit nga vendi i qëndrimit" dhe 27-vjeçarja E.M. 

Ajo jetonte prej vitesh me nënën e saj, teksa mësohet se nga dje është dërguat në një qendër për mbrojtjen e viktimave të prostitucionit.

 "Finalizohet një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shfrytëzimit të prostitucionit. Operacioni i koduar “Salvation”, i finalizuar nga Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë. Vihet në pranga 2 shtetas. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se dy shtetas shfrytëzonin për prostitucion një shtetase 17-vjeçare, kanë organizuar punën duke bërë dokumentimin e veprimtarisë kriminale të këtij shtetasi.

Në bazë të provave të grumbulluara u organizua dhe finalizua operacioni policor i koduar "Salvation", në kuadër të të cilit u bë i mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve :

•G.M (S), 31 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale " Largim i të burgosurit nga vendi i qëndrimit".
•E.M., 27 vjeçe, banuese në Tiranë.

Nga hetimet e kryera ka rezultuar se këta dy shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin nëpëmjet dhunës dhe kërcënimeve për jetën dhe familjen shfrytëzonin për prostitucion në Tiranë një shtetase të mitur 17-vjeçare. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Shfrytëzimi i prostitucionit” në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur", njofton policia.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ani: 24/08/2020 10:36

  Haj se i nxjer mjeksia ligjore nga burgu sic po nxjer cdo kriminel

  Përgjigju
  • A. N.: 24/08/2020 16:29

   Kriminelet jashte burgut (ngaqe jane shumica) ndersa te ndershmit brenda (si pakica). Vetem ne kete menyre te ndershmit do jetojne rehat.

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Iliri rrëfen ëndrrën e pazakontë me bashkëshorten dhe dëshirën për t’u bërë baba