Shfrytëzonin për prostitucion vajza shqiptare, shkatërrohet grupi në Itali, 11 shqiptarë dhe italianë të arrestuar

Shfrytëzonin për prostitucion vajza shqiptare, shkatërrohet grupi në Itali, 11 shqiptarë dhe italianë të arrestuar

Foto ilustruese

ITALI-Vajzat të reja nga shqiptaria janë shfrytëzuar për prostitucion në zonën e Bolonjës, nga një grup i cili tashmë është shkatërruar nga autoritetet. Policia italianë ka zbatuar 11 urdhër arreste personale me akuzat për tentativë rrëmbimi, shfrytëzimi, ndihme dhe mbështetje të prostitucionit, dhunës seksuale dhe përndjekjes.

Hetimet, të koordinuara nga Prokuroria Publike e Bolonjës, zgjatën mbi një vit.

Të arrestuarit janë shtetas shqiptarë dhe italianë. Tre apartamente në qendër të qytetit iu nënshtruan një konfiskimi.

K.T./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com