Shifra marramendëse, Elon Musk do të paguajë 11 miliardë dollarë taksa për një vit

Shifra marramendëse, Elon Musk do të paguajë 11 miliardë dollarë taksa për një vit

Elon Musk, personi më i pasur në botë dhe shefi ekzekutiv i Tesla-s është përpjekur të vendosë rekord se sa i detyrohet qeverisë amerikane në taksa, pasi pretendoi se do të paguante më shumë në buxhetin e SHBA këtë vit se çdo amerikan tjetër. Përmes një psotimi në Twitter, Musk bëri me dije se do të paguajë 11 miliardë dollarë taksa për këtë vit.

“Për ata që pyesin, unë do të paguaj mbi 11 miliardë dollarë taksa këtë vit”, shkroi Musk të hënën në Twitter në një përpjekje të dukshme për të shuar spekulimet për situatën e tij tatimore.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Cindy Marina flet për lidhjen me Genarin: Jozefina Topalli nuk ndërhyn në marrëdhënien tonë! Ende jemi herët për martesë

Cindy Marina flet për lidhjen me Genarin: Jozefina Topalli nuk ndërhyn në marrëdhënien tonë! Ende jemi herët për martesë