Shifra rekord në Itali, ndërrojnë jetë nga Covid-19, 205 pacientë dhe 25 mijë raste pozitive

Foto ilustruese

24 orët e fundit kanë shënuar shifra alarmante nga koronavirusi në Itali, ku autoritet italiane kanë njoftuar se kanë ndërruar jetë edhe 205 persona të prekur me Covid-19, duke e çuar në 37,905 numrin e viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Autoritetet italiane kanë bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 198,952 testime, ndërsa janë konfirmuar 24,991 persona pozitivë.

Ndërkohë që në vend vazhdojnë të aplikohen masa të shumta të sigurisë dhe shtetrrethimit.

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përvjetori i pavarësisë dhe çlirimit, a është bërë Shqipëria ajo që ëndërruan heronjtë tanë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rama sjell historinë e infermieres së shëruar nga COVID: Kalova gjendje ankthi, por falë mjekëve e kalova! E them me shpirt, jo për reklamë