POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Shifrat marramendëse: Basha 44 mijë $ në vit për arsimimin e fëmijëve...njëjtë dhe 'supermbesa'

Kreu i PD, Lulzim Basha dhe Sali Berisha

Lulzim Basha, me pretekstin se shqiptarët janë të varfër, ka thirrur një protestë ditën e nesërme nga e cila shpreson që të vijë në pushtet nëpërmjet dhunës dhe kaosit.

Por, ajo që është interesante dhe ironike në këtë histori, (përtej faktit që Basha ka qenë 3 herë ministër dhe një herë kryebashkiak i Tiranës, në të cilat ka patur skandale që nga Rruga e Kombit te çështja e detit me Greqinë apo lirimin e një krimineli në Elbasan për të cilin foli edhe SHBA) është se ndërkohë që Basha flet për shqiptarët dhe varfërinë e tyre, ai vetë për fëmijët e tij shpenzon plot 44 mijë dollarë në vit për t’i arsimuar në Tiranë.

Dy fëmijët e Lulzim Bashës studiojnë në një shkollë në periferi të Tiranës, ku viti shkollor nga klasa e parë e lart është plot 22 mijë dollarë. Të dy fëmijët e Lulzim Bashës studiojnë në këtë shkollë dhe ai paguan në vit, vetëm për arsimimin e fëmijëve plot 44 mijë dollarë, ndërkohë që qan hallin e familjeve shqiptare.

Por jo vetëm kaq. Po në të njëjtën shkollë ka studiuar edhe Desara Malltezi, supermbesa e Sali Berishës (vajza e madhe e Argita Berishës), duke shpenzuar qindra mijëra dollarë. Për një familje normale shqiptare ato janë shumë kolosale që duhen vite për ti mbledhur, ndërsa për Lulzim Bashën e Sali Berishën, janë hiçgjë.

Nga burojnë gjithë këto para?

Lulzim Basha ka qenë ministër Transportesh, ministër i Jashtëm dhe ministër i Brendshëm në qeverinë ‘Berisha’ gjatë periudhës 2005-2011, e më pas kryetar i Bashkisë Tiranë për 4 vjet.
Mjafton kaq për të kuptuar se Lulzim Basha kërkon që nesër të protestohet për të riardhur ai në pushtet.

Ndërsa për super mbesën e Berishës, nuk duhet shumë mund për të kuptuar nga është burimi i të ardhurave.

Mesa duket pushteti iu ka lezetuar Berishës e Bashës, e sot po kërkojnë të përdorin sërish shqiptarët duke i thirrur në protestë, për të ardhur sërish ata në pushtet./ Lexo.al

b.xh./G.M.
Komento

Komente

 • Sadiku: 16/02/2019 00:31

  Populli të kërkojë VDEKJE me djegie të gjallë në turrën e druve për këta kriminelë e kusarë që pa ju dridhur qerpiku kërkojnë që edhe të vijnë në pushtet përsëri, se natyrisht vetëm ashtu janë më të sigurtë që edhe të vazhdojnë krimet, vjedhjet e grabitjet përsëri... Po vetëm me miliardat që vodhe tek 'Rruga e Kombit' ti mor kriminel DUHET TË LINÇOHESH në Pemën më të afërt...

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 15/02/2019 21:39

  Kina ja u befte ka ta keni me prag shtepie

  Përgjigju
 • Daja: 15/02/2019 17:54

  Ka nje zemerim dhe urrejtje me rritje per keta hajdut dhe kriminel te mbare shqiptaret ndaj duhen izoluar dhe arrestuar keta bandite .Shqiptaret Kane besim te forca e shtetit ndryshe vendi nuk ecen perpara

  Përgjigju
 • Jozefina: 15/02/2019 17:01

  Futeni Brenda hajdutet se e Kane rjepur popullin

  Përgjigju
 • fadil NEVOJTORE BAJG gjoleka: 15/02/2019 15:29

  Kush ju shkon mbrapa këtyre kriminelve o jan njerzit më të trash e më idjot në bot. Shikoni shal ngjit lul kriminelin që thot 7×7=42 e korenti me kile. A e kuptojn kto njerëz se çfar debili është ky e çfar idjoti i ler. Kurse tjetri maloku sali kryekriminel ish sekretar partie po ku i kan trut kto idjot qëshkojn mbrapa këtyre kriminelve. Po kta bëjn jet prall me lekët që ju kan vjedh juve e ju thoni rroft 7×7=42 a mor të mjer. Po mos haroni kur të demostroni merni ndonjë kov tju a mushi luli me korent o debilër të ler.

  Përgjigju
  • Vl: 15/02/2019 17:33

   Je shume ne rregull por ec e mbushu mendjen ,gjithsesi njerzit e kuptojen pse benet kjo protest ,ATA duan te shpetojejen nga drejtesia por laku ka shkuar ne fund ,njerezit edhe pse Jane te varfer edhe pse skane nje te ardheme te shpejte ashtu si ATA e duan ,prap ke per ti pare neser qe populli do dije te zgjedhin me te miren.

 • Meta: 15/02/2019 15:05

  Keta kriminel vrastr,hajdut e drogaxhi,Po akuzojne vaxhimisht besimin e ovrani mbi 51% qe I dha PS, sikur eshte qeveri e droges,Lazaratin e beri kryeqytet droge PD me Salihu, Vjedhjet ne Kaliamsh I beri Basha.Vrasjet ne Gerdec I kreu Berisha e Madiu ,me 21 Janar I kreu Berisha me Bashen.Kush varu biznismenin Hoxha,Azem Hajdarin ed eri te Olldashi vetem PD e Berishes e me Berishen.Kush siguron se votat nuk I vjedhi PD sa shkoi deri ne vrasje.Kush premton se nuk do vjedh votat,sic vodhi edhe ne zgjedhjet e fundit.Kush jane keta te "ndershem" e kush mbetet I "pandershem"!keto genejshtra jane prodhim e genejshtareve recidiv te njohur nga Shqiperia e shqiptaret,nga te cilet perbalten kudo jane e kudo qe shkojne kudo qe jane.

  Përgjigju
  • Tomas: 15/02/2019 21:32

   Pershendetje ! Keni apsolutisht te drejt , por une Kam rastisur me disa injorant qe nuk kuptojn dhe thon o pd o vdes , ishalla marrin ndonje mesim te Mir neser , se per mendimin Tim personal , neser do te jete fundi I pd dhe lsi

 • Rruqja: 15/02/2019 14:39

  Shikoni o vellezer sa w lumtur asht moma DHIJA PER KECIN E VOGEL QE KA NE KRAH se i ngjan tamam mbajn bishtin perpjet dhe byhen perjashta .Ishalla zoti ju ardht hakut ketyre njerzeve qe u shkojn mbrapa ketyre krimuneleve a thua se nuk ja pane hajrin me vradjet .me vjedhjet me mashtrimet nga 20 vjet e kusur .A e pate o vllezer .vile ne hollande .vile me badigart ne tirane e Durres .makine mijra ereshe dhe 40 mije dollare vetem per shkolle dhe 20 mije dollarr per veshje dhe udhetime dhe shkoni mbrapa o popull qani hallun eshte tamam me th8n " shkon cjapi te kasapi " .

  Përgjigju
 • Hinglateri: 15/02/2019 14:22

  Kur te kapin ket temin do vine ne pushtet keta pushta

  Përgjigju
 • Ardi: 15/02/2019 14:11

  ME KAQ LEKË NJË FAMILJE SHQIPËTARE JETON DHE SHKOLLON FËMIJËT PËR GJITH JETËN NGA KLASA E PARË DERI NË UNIVERSITET, KY I PAGUAN VETËM PËR NJË VIT. HAPNI SYT SHQIPËTAR KUSH FLET PËR MORAL DHE PËR PUSHTET.

  Përgjigju
  • Hasan Islam Tirana: 21/02/2019 20:33

   Allah Allah O Lul te luajte Allahu. O Sali te luajte Allahu. O Mona te Q.... Q..... R..... Ahhh desh harrova ..... Ju shofte rraca te treve.