‘Shijo gjërat e vogla në jetë, se më vonë i kupton rëndësinë’, ndërron jetë gjyshi ynë i preferuar

Aktori Ed Asner

“Shijo gjërat e vogla në jetë, sepse pas shumë vitesh do të kuptosh se ato kanë qenë të mëdha”, kjo është shprehja e bukur të cilën e ka thënë gjyshi ynë i preferuar nga filmi vizatimor “Up”.

Ai është aktori, Ed Asner! Fituesi e 7 çmimeve Grammy, aktori i të paktën 50 filmave dhe i preferuari për të vegjlit, gjyshi Carl i cili mbylli sot sytë përgjithmonë..

Lajmin e ka bërë me dije familja e tij përmes një njoftimi të hidhur në rrjetin social Twitter: Na vjen keq të themi se i dashuri ynë vdiq këtë mëngjes në mënyrë paqësore. Fjalët nuk mund të shprehin trishtimin që ndjejmë. Me një puthje në kokë, natën e mirë baba. Ne të duam”, thuhet në deklaratën e familjarëve të tij.

Asner është interpretuesi mashkull më i dekoruar në historinë e Emmy dhe mori çmimin Screen Actors Guild Life Achievement Award në 2001.

Ai është gjithashtu ka marrë gjithashtu pesë çmime Golden Globe dhe fitoi yllin e tij në Walk of Fame të Hollivudit në 1992.

 Së fundmi aktori u bë edhe i preferuari i të rinjve me rolin e tij ikonik të gjyshin Carl në filmin “Up”

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

E djathta ekstreme, Kosova dhe opozita Berisha e opozitës Basha