Shkarkimet në kabinetin qeverisës, Ndreca: Rama është modern, ministrave iu kërkohen obkjektiva

Ish-Sekretari i Përgjithshëm të MAS, Plarent Ndreca tha se Rama dëshiron që ta kthejë kabinetin e tij në kabinet pune ku ministrave iu kërkohen objektiva që duhet të arrihen. 

"Rama e tha qartë që ka një problem mes atyre që bënhen dhe atyre që kuptohen nga qytetarët. Ai është kabinet. Ne nuk e njohim kënd tjetër veç Merkelit. Bushati vinte si ekspert i një niveli të lartë. Nuk është hera e parë që Rama bën këtë lëvizje. Vetëm Nikolla ka pasur karrierë politike të mëparëshme. Ai është modern sepse e kthen kabinetin në një kabinet pune. Ka objektive dhe me matrica pune. Ministrave iu kërkohen obkjektiva dhe duhet të konsiderohet si vend për të shërbyer,"- u shpreh Ndreca.


Lajmi kryesor:

Ndryshimet në qeveri, Ndoka në Repolitix: Kabineti është i përkohshëm, në mars do të ketë zgjedhje të parakohshme


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit