Shkarkimi i Metës/ 3 deputetët e rëndësishëm që munguan në Kuvend

1562179196_rudinahajdari.jpg

Në seancën parlamentare ku u votua ngritja e Komisionit hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta pas zhdekretimit të 30 qershorit, munguan tre deputetë të opozitës. Rudina Hajdari, kryetare e grupit parlamentar demokrat, Myslim Murrizi dhe Ralf Gjoni nga i të pavarurve.  Rudina Hajdari dhe kolegu i saj Myslim Murrizi e ndoqën seancën plenare nga kafeneja e Kvuendit duke mos marrë pjesë në votim. Rudina Hajdari është shprehur edhe më herët se është pro hetimit të Presidentit Ilir Meta, por se këtë duhet ta bëjë Gjykata Kushtetuese dhe se një komision hetimor në këtë situatë politike do ta acaronte edhe më tej situatën. 


Lajmi kryesor:

Shkarkimi/ Meta 3 muaj në hetim! Rama: I çoroditur nga drejtësia, hakërrues që duhet ndalur! E ka derdhur kupën /Video


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?×

Lajmi i fundit

John

Protesta në BJellorusi/ Liderja e opozitës lë vendin dhe strehohet në Lituani