Shkarkimi i presidentit, Hajdari-Ahmetaj: Nuk do ndodhë, fushata e Metës në dëm të partisë së vetë! Klosi: Nuk është i rrezikshëm

Ndërsa mazhoranca po paralajmëron shkarkimin e presidentit Ilir Meta, ish-prokurori Shkëlqim Hajdari dhe kryetari i ‘Grupimit ‘90”, Bislim Ahmetaj thonë se një e tillë s’do të ndodhë por kjo do të mbete thjesht në kuadër të retorikës politike.

“Unë mendoj që Meta nuk do të shkarkohet. Shqipëria do shkojë deri në krijimin e qeverisë së re dhe qeveria e re do krijohet në shtator. Do kalojmë një verë të qetë”, tha Hajdari.

“Dhe unë e konsideroj një luftë politike mendoj se nuk do shkakrohet sdo merren fare me atë punë. Ky e ka humb rëndësinë mesazh iqë dha pas zgjedhjeve ishte mesazh presidenti ai ishte mesazhi që i dha mazhorancës ju në punën tuaj unë në korsinë time. Fushata e Metës ishte në dëm të partisë së vetë. Në thirrjet e veta ka qenë për mbrojtjen e votës si me qenë një nejri i pavarur, po gjuha ishte e paprnaueshme. Duke qenë se LSI është parti e tij aty u përkthy që shkoi në 4 vota. Më shumë ka dëmtur lsi dhe pozicionin e presidentit, ka humb shumë vlerë si institucion. Nga gjithë kjo gjuhë gjarpërishnj që ka ndodhur mes Ramën e metës ska ndodhur në botë”, tha Ahmetaj.

Nëse Basha nuk jep dorëheqjen, sipas Ahmetajt “do shuhet pluralizmi politik në Shqipëri do vazhdojë bashkëpunimi me Ramën”.

Për ish-kreun e Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, presidenti Meta nuk është i rrezikshëm me aq kohë sa i ka mbetur.

“Kjo kohë që i ka mbetur ai sështë më i rrezikshëm”, tha Klosi.


Lajmi kryesor:

Mori pak vota, Ahmetaj për Berishën: E ka mbyllur ciklin në politikë, duhet të kishte ikur që në 2013! Dorëheqja e Topallit mesazh për Bashën që të largohet


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Ndarja nga jeta e Nishanit, Paloka: Respekti ynë për gjithçka dha për PD dhe për vendin, do e shoqërojë kurdoherë