Shkarkohet drejtori i Institutit të Sigurisë Ushqimore dhe Veterinarisë

Shkarkohet drejtori i Institutit të Sigurisë Ushqimore dhe Veterinarisë

Ditën e sotme është shkarkuar nga detyra, drejtori i Institutit të Sigurisë Ushqimore dhe Veterinarisë (ISUV), Pëllumb Aleksi.

Shkarkimi i Aleksit ka ardhur pas alarmit të shpërndarë në media për sigurinë ushqimore edhe pse për këtë lëvizje nuk dihen ende shkaqet. Nga ana tjetër Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural reagoi me një deklaratë duke theksuar se nuk ka vend për alarm në lidhje me produktet ushqimore. Sipas kësaj të fundit sot në tregjet shqiptare ka produkte ushqimore të sigurta dhe të certifikuara sipas standardeve të sigurisë ushqimore të garantuara me ligj dhe akte rregullatore.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • ledi: 30/04/2019 23:26

    Keto nuk duhen shkarkuar por duhen arrestuar sepse po luajn me shendetin e popullit per tu pasuruar.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve