Shkarkohet nga detyra gjyqtarja Maria Qirjazi, bllokohet Gjykata e Apelit

Gjykata e Apelit

KPK ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Apelit Tiranë, Maria Qirjazi dhe si pasojë është bllokuar Gjykata e Apelit.

Gazetari Arsen Rusta raporton se Apeli tashmë ka 9 anëtarë nga 31 që duhet të ketë dhe janë në pritje për t’u shqyrtuar 14 mijë e 500 dosje.

Maria Qirjazi ka një karrierë të gjatë në sistemin e drejtësisë, ku ka punuar për më shumë se një dekadë si gjyqtare në Gjykatën e Apelit të Gjirokastrës. Prej vitit 2013, Qirjazi e ushtron funksionin në Gjykatën e Apelit të Tiranës.

Analiza e pasurisë ka qenë një një ndër tre shtyllat e rivlerësimit për gjyqtarët, së bashku me kontrollin e figurës dhe vlerësimin e aftësive profesionale. 

 

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?

Komento

Komente

  • Tahir llukupapashta: 25/02/2021 19:47

    Hajde media e pavaruar hajde, po pse e fshite lajmin per hajduten Iliba Bezati apo moret urdher partie ahahhaa ju te pavarur

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Sulmi me armë në zyrën elektorale në Kavajë, Basha: Atentat ndaj PD-AN nga Rama që e di që të dielën do humb (VIDEO)