Ndryshime në qeveri! Lirohet nga detyra zv. Ministrja e Financave, Belinda Ikonomi! Denaj: Do largohet jashtë vendit për arsye familjare

Belinda Ikonomi

TIRANË- Lirohet nga detyra zv. Ministrja e Financave, Belinda Ikonomi. Vendimi është marrë ditën e sotme në mbledhjen e qeverisë. 

Për largimin nga detyra e zëvendës ministres ka reaguar ministrja Anila Denaj. Përmes një postimi në Facebook, ajo shkruan se Ikonomi do të largohet jashtë shtetit t'i bashkohet familjes.

"Lirim nga detyra: Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

Vendosi: Znj. Belinda Ikonomi, zëvendësministër i Financave dhe Ekonomisë, lirohet nga kjo detyrë. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.”- thuhet në vendim.

Më herët Belinda Ikonomi ka qenë në krye të Drejtorisë së Doganave.

 

B.K./E.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Përvjetori i pavarësisë dhe çlirimit, a është bërë Shqipëria ajo që ëndërruan heronjtë tanë?

Komento

Komente

 • Kristi: 23/10/2020 12:02

  Nje m.t me pak ne qeveri. Ordinerja e doganave dhe tatimeve. I shpetoj vettingut si duket plehra, pela.

  Përgjigju
 • Korca: 22/10/2020 08:41

  Do ike te haje parate e vjedhura me familjen. Ikin jetojne si pasanike tani neper Evrope.

  Përgjigju
 • : 22/10/2020 00:59

  E frikeshme. Iken para votimeve. U be miljonere

  Përgjigju
 • gari: 21/10/2020 23:40

  hahaah, pse cfar ka bere kjo, apo mbase Ahmetaj e ka shfrytezuar pak si shume me vjedhje.

  Përgjigju
 • XXXX: 21/10/2020 19:47

  Femer thithlop, pa pik shije.

  Përgjigju
  • Likja: 22/10/2020 14:47

   E ndjene eren e "mutit" .Si gjithnje ne Bashki e tani ne qeveri, Mbasi denden mire e mire si ne tatime ,sekser tatimesh njeri si ne bashki dhe dogana tjetra , ja mbathin jashte shtetit. Keshtu eshte kur Bashkia e qeveria vendos njerez qe e kane mendjen te bejne lek per te shkuar jashte. Te lindur per te bere pare.×

Lajmi i fundit

John

Milani nuk përmbahet as pa Ibrën, likuidon Fiorentinën! Barcelona shkatërron Osassuna-n