POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Shkarkohet shefi i forcave te RENEA-s, Vasillaq Sota, zëvendësohet nga ish-komandani i FNSH

Shefi i forcave të RENEA-s i shkarkuar nga detyra, Vasillaq Sota

Ditën e sotme është shkarkuar nga detyra shefi i forcave të RENEA-s, Vasillaq Sota. Në detyrë në vend të Sotës është emëruar Lorenc Shehu.

Lorenc Shehu më herët ka mbajtur postin e komandantit të FNSH-së.

Deri më tani nuk është zbuluar ende asnjë detaj nga marja e vendimit dhe nuk dihet motivi i tij, ndërsa detaje të tjera pritet të zbardhen.

a.de.
Komento