Shkatërrohet në Selanik banda shqiptaro-greke, arrestohen 5 persona! Ja çfarë iu sekuestrua

Shkatërrohet në Selanik banda shqiptaro-greke, arrestohen 5 persona! Ja çfarë iu sekuestrua

SELANIK- Katër shqiptarë dhe një grek kanë rënë në prangat e policisë pas goditje së një grupi që trafikonte marijuanë nga Shqipëria drejt Greqisë.Sipas mediave greke të arrestuarit të cilët u kapën në Selanik janë të moshave nga 19-49 vjeç. Mes shqiptarëve të arrestuar është edhe kreu i banës, shqiptari 41-vjeçar.

Ndërsa vijon të mbetet në kërkim një tjetër anëtar i kësaj bande.

Gjatë operacionit janë sekuestruar:

-9 kg 145 gram marijuanë

-6 kg 306 gram heroinë

-94 gram kokainë

-2 kg 180 gram përzierës

-1 pistolete me krehër me 7 fishekë

-5 fishekë

-1 peshore

-4500 euro

-Disa celularë

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik