Shkatërrohet rrjeti i shfrytëzimit të prostitucionit në Itali, grupi drejtohej nga 35-vjeçarja shqiptare/ EMRI

Shkatërrohet rrjeti i shfrytëzimit të prostitucionit në Itali, grupi drejtohej nga 35-vjeçarja shqiptare/ EMRI

Foto ilustruese

Një rrjet i shfrytëzimit të prostitucionit që drejtohej nga një 35-vjeçare është shkatërruar nga autoritetet italiane.

Në pranga janë vënë 4 persona, ndërsa janë në kërkim 5 të tjerë. Personat janë me origjinë shqiptarë, rumune dhe italiane, të cilët përveç prostitucionit merreshin edhe me trafik droge.

Mediat italiane raportojnë se në pranga është vënë shqiptarja Liljana Shoshari, 35 vjeçe, e cila drejtonte grupin e shfrytëzimit të prostitucionit. Po ashtu u arrestua edhe bashkëpunëtori i saj 61-vjeçari italian me origjinë kalabreze Ludovico Raffa, shqiptari 27-vjeçar Emiljano Osmani me detyrën e kontrollit të vajzave prostituta në rrugë si dhe shtetasja rumune Ionica Paun.

Të arrestuarit akuzohen për trafik e shfrytëzim prostitucioni, grabitje dhe trafik lëndësh narkotike.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com