Përmet/ Shkëmbi ra mbi banesë dhe i zuri këmbët 25-vjeçarit, bashkia do i financojë riparimin

Përmet/ Shkëmbi ra mbi banesë dhe i zuri këmbët 25-vjeçarit, bashkia do i financojë riparimin

Bashkia e Përmetit do të financojë rehabilitimin e banesës së Dhimitër Vangjelit ne fshatin Çarçovë, e cila një ditë më parë, 22 janar, u dëmtua për shkak të rënies nga lartësia e shkëmbit me peshë gati 10 ton. Gjendja e 25-vjeçarit Dhimitër Vangjeli është e stabilizuar dhe jashtë rrezikut për jetën në spitalin e Janinës. 

Sipas kryebashkiakes së Përmetit, Alma Hoxha nga Fondi i Emergjencave do të lëvrohet fondi për rikonstruksionin e banesës sapo të miratohet në mbledhjen e radhës se Këshillit Bashkiak.

Vlera e dëmit do të përcaktohet nga grupi i punës së atashuar nga Ministria e Mbrojtjes mbështetur dhe nga specialistët e Emergjencave Civile në Bashki.

Ndërsa për ndërhyrjen në mal për shembjen e kontrolluar të shkëmbit do të merren xhenieret e Batalionit nr.1 dhe 2 në jug.

SI.E./S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Veliaj me të rinjtë socialistë: PS e vetmja forcë që mbështet rininë, përballja me ide e çon vendin përpara

Veliaj me të rinjtë socialistë: PS e vetmja forcë që mbështet rininë, përballja me ide e çon vendin përpara