Shkodër/ Arrestohet 58-vjeçari për ndërtim pa leje, po ndërtonte një strukturë betoni që do shërbente si dyqan

SHKODËR - Një 58-vjeçar është arrestuar në Shkodër për ndërtim pa leje.

Si rezultat i kontrolleve të policisë së bashku me specialistët e IMT vunë në pranga F.T., 58 vjeç.

Ky shtetas po ndërtonte një strukturë betoni pa leje në lagjen ‘Guerrile” e cila do të shërbente më pas si dyqan.

'Si rezultat i kontrolleve dhe verifikimeve që kryhen në bashkëpunim me specialistët e IMT Shkodër, me qëllim parandalimin dhe goditjen e rasteve të ndërtimeve pa leje, në zonat turistike dhe në ato urbane, shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër vunë në pranga shtetasin F. T., 58 vjeç.

58-vjeçari po ndërtonte pa leje, në lagjen “Guerile”, një strukturë betoni që do të shërbente si dyqan.', thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkohë materialet proceduriale i janë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatë së Shkallës së Parë në Shkodër.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Ministri Igli Hasani: Shqipëria bashkë-sponsorizoi dhe mbështeti rezolutën për Srebenicën

Ministri Igli Hasani: Shqipëria bashkë-sponsorizoi dhe mbështeti rezolutën për Srebenicën