Shkodër/ Goditen dy raste të kultivimit të kanabisit, nis hetimi për kreun e njësisë së Postribës, 43-vjeçari në Velipojë vihet në pranga

SHKODËR - Dy raste të kultivimit të kanabisit janë goditur nga policia në kuadër të megaoperacionit ‘Territor i pastër’.

Në Postribë janë gjetur dhe asgjësuar 2946 bimë narkotike dhe 1385 fidanë në kubikë. Ndërkohë që ka nisur hetimi për kreun e kësaj njësie administrative, R.M., 34 vjeç.

'-shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër, në Postribë, gjetën dhe asgjësuan 2946 bimë narkotike dhe 1385 fidanë në kubikë. Në vijim të veprimeve procedurale, u referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë, për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”, për kryetarin e njësisë administrative Postribë, shtetasin R. M., 34 vjeç;', thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërsa në Velipojë, në fshatin Baks, janë gjetur dhe asgjësuar 290 bimë kanabisi. Si rezultat i veprimeve policore u vu në pranga A.T., 43 vjeç, banues në Velipojë, si i dyshuar kryesor për kultivimin e bimëve në Baks.

'-shërbimet e Stacionit të Policisë Velipojë, në fshatin Baks, gjetën dhe asgjësuan 290 bimë cannabisi. Si rezultat i hetimeve dhe veprimeve profesionale policore, u identifikua, kap dhe u arrestua autori i dyshuar i kultivimit të këtyre bimëve, shtetasi A. T., 43 vjeç., banues në Velipojë.', vijon më tej njoftimi.

Sakaq, vijon puna e policisë për identifikimin dhe nxjerrjen përpara ligjit të autorëve të tjerë të dyshuar si përgjegjës për këtë veprimtari kriminale, teksa megaoperacioni ‘Territor i pastër’ vijon ende.


Lajmi kryesor:

'Territori i pastër' zbulohen parcela kanabisi në Shkodër, Krujë e Vlorë! 3 në pranga, 1 në kërkim, në hetim dhe kryetari i njësisë administrative Postribë


G.K/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com