Shkodër/ Kishin kthyer lokalin në qendër lojërash fati, 2 në pranga dhe 9 të tjerë në hetim

Dy persona kanë rënë në pranga dhe 9 të tjerë janë shpallur në kërkim nga policia e Shkodrës pasi akuzohen se kishin kthyer lokalin në një qendër për lojërat e fatit.

Lokali ishte në pronësi të Elvis Zadeja, 32 vjeç, banues në lagjen “Ajasem”, Shkodër i cili dhe u vu në pranga nga blutë e Shkodrës së bashku me Adrian Pirani, 54 vjeç, banues në lagjen “Perash”, Shkodër të cilët do të përballen me akuzat e organizimit ose ushtrimit të veprimtarive të lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin e kryer në bashkëpunim, vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara dhe fshehja e të ardhurave.

Ndërkohë në gjende të lirë do të hetohen 9 të tjerë, G. L., 60 vjeç, I. O., 31 vjeç, E. V.,  39 vjeç, M. A., 58 vjeç, A. K.,  42 vjeç, B. T., 32 vjeç, B. T., 65 vjeç, B. N., 37 vjeç dhe A. A., 34 vjeç, të gjithë banues në Shkodër. 

Gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë, në ambientet e lokalit me administrator shtetasin E. Z., në vendin e quajtur “Ura Dervishbeg”, janë konstatuar personat e lartpërmendur, duke luajtur lojëra të paligjshme, në një tavolinë pokeri, kundrejt pagesës të ci;at u sekuestruan.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprime të mëtejshme.

E.K/Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

U ndërpre energjia gjatë koncertit të Noizy? Reagon OSHEE: Ra automati nga pajisjet brenda regjisë

U ndërpre energjia gjatë koncertit të Noizy? Reagon OSHEE: Ra automati nga pajisjet brenda regjisë