Ndihen tre lëkundje tërmetesh të njëpasnjëshme në Koplik, më i fuqishmi 4 ballë

Tre tërmete të njëpasnjëshme janë ndjerë në orët e para të mëngjesit në veri të vendit.

Tërmeti që është ndjerë më shumë ka qenë 17 km në veri lindje të Koplikut, dhe 28 km në veri të Shkodrës të dhënave të IGJEUM shkalla e lëkundjes ka qenë me magnitudën 4.

Ndërkohë dy të tjerët, konkretisht me magnitudë 3.4 dhe 2.1 kanë qenë me epiqendër në Veri-Lindje të Koplikut.

Sakaq deri tani nuk raportohet se ka dëme në njerëz apo dëme materiale në zonat ku janë ndjerë lëkundjet.

Lëkundjet e tërmetit sipas IGJEUM

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Takimi i ‘sikletshëm’ virtual i Putinit dhe biznesmenëve italianë, mes tensioneve të perëndimit