Shkodër, prodhonte konserva dhe vaj ulliri jashtë standardeve, nis hetimi ndaj subjektit

Hetimi Tatimor në Shkodër ka ushtruar kontroll në një subjekt, që prodhon konserva dhe vaj ulliri. Nga kontrolli, është konstatuar se kushtet e prodhimit dhe cilësia në këtë subjekt janë jashtë standardeve.

Lidhur me këtë, Hetimi Tatimor ka nisur menjëherë veprimet procedurale në bashkëpunim me institucionet e tjera ligjzbatuese.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Manchester City pëson humbjen e parë dhe sheh t'i 'dridhet' kreu, United s'e njeh më turpin në Premier League! Fitojnë Arsenal dhe Newcastle

GOLAT/ Manchester City pëson humbjen e parë dhe sheh t'i 'dridhet' kreu, United s'e njeh më turpin në Premier League! Fitojnë Arsenal dhe Newcastle