Shkodër/ Shpërthen makina e parkuar, autori i maskuar i hedh molotov dhe largohet (VIDEO)

SHKODËR- Një makinë ka shpërthyer orët e para të mëngjesit në Shkodër. Report Tv dhe Shqiptarja.com mësojnë se mjetit, që ishte i parkuar pranë teatrit ‘Migjeni’, është hedhur molotov.

Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 04:20 të mëngjesit të sotëm, 23 shkurt. Siç shihet edhe në këto pamje që sjell Report Tv, policia ka rrethuar menjëherë zonën, ndërsa molotovi i është hedhur një makine tip ‘Audi’ të bardhë me targa AB 743 KO, e cila pas shpërthimit ka pësuar dëme të shumta. Mjeti rezulton në pronësi të 40-vjeçarit Bledar Freskina.

Burime bëjnë me dije se makina është në pronësi të një pronari lokali në afërsi. Në pamjet e kamerave shfaqet autori, i maskuar, që afrohet dhe i vë flakën një shisheje me benzinë në formë molotovi, e hedh dhe largohet, por më pas makina edhe ka shpërthyer.

Shkak dyshohet ndonjë konflikt çasti që mund të ketë ndodhur mes pronarit të makinës dhe personave të tjerë. Megjithatë pronari nuk ka dhënë shumë detaje për hetuesit për persona të veçantë. Gjatë marrjes në pyetje ai ka deklaruar se nuk ka dijeni se kush mund t’i ketë vendosur lëndën djegëse.

Deri më tani nuk ka asnjë gjurmë të autorit, ndërsa policia ka marrë edhe kamerat e sigurisë në zonë që mund të ndihmojnë në identifikimin e tij, pasi mjeti ka qenë i parkuar në një zonë të frekuentuar të qytetit të Shkodrës, ku shumë biznese janë të pajisura me kamera sigurie.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • PER TARAVICA: 23/02/2024 14:37

  Kush esht gys lohja nuk e kam degjuar ndonjehere kete shkodranin?

  Përgjigju
 • Taravica: 23/02/2024 12:38

  Kyt djal e njef gjith shkodra qe është nje ndër shum ushtarët e gys lohjas, toto rina i veriut.

  Përgjigju
  • Ahaha: 23/02/2024 19:04

   Toto Rina i Veriut ? Ahahaha muhabet pa lidhje ku e rrujne Bajrat edhe Licet per Gys Lohjen, nuk e ven kush ne liste !

 • Te pret burgu o Bled: 23/02/2024 09:42

  Ky njihet si përsoni që fallsifikoj firmat e shpisë/tokës të njerzve të familjes te shkolla Jordan Misja ku e shiti pa lejen e tyre duke ba miliona, meriton burg ai edhe pergjegjesi i Kadastres atë periudhë !

  Përgjigju
 • Shkoder: 23/02/2024 08:47

  Eshte shaka per karnavalet ..

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Erdogan ultimatum Izraelit: Presion deri në fund për të ndalur masakrat në Gaza

Erdogan ultimatum Izraelit: Presion deri në fund për të ndalur masakrat në Gaza