Shkodër/ Shuhet vatra e zjarrit në malin e Cukalit, vihen nën kontroll flakët në Fushë-Arrëz

Shkodër/ Shuhet vatra e zjarrit në malin e Cukalit, vihen nën kontroll flakët në Fushë-Arrëz

Situata me zjarret në Shkodër duket se po shkon drejt normalizimit, ku bëhet me dije se janë shuar tërësisht flakët në malin e Cukalit. Ndërkohë edhe në Fushë-Arrës flakët janë vënë nën kontroll dhe po punohet për shuarjen e plotë të zjarreve. Fatmirësisht situata nuk paraqitet problematike. Po ashtu edhe një tjetër vatër zjarri në fshatin Qafë Mali është shuar plotësisht dhe po ashtu edhe në Okol në Theth janë shuar flakët, ndërsa bëhet me dije se janë djegur 30 hektarë me dëllinja e shkurre.


Lajmi kryesor:

Zjarret në Shkodër/ Situata drejt normalizimit! Neutralizohen flakët në fshatin Tepe dhe në Fushë Arrëz! Shuhen vatrat në malin e Cukalit dhe Qafë Mal


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Shefi i kabinetit të presidentit Zelenskyt: Pas samitit në Zvicër do t’i paraqesim Rusisë planin për paqe

Shefi i kabinetit të presidentit Zelenskyt: Pas samitit në Zvicër do t’i paraqesim Rusisë planin për paqe