Shkodër, u kap me kanabis me vete, arrestohet 32-vjeçari

SHKODËR - Një 32-vjeçar është arrestuar nga policia në Shirokë, pasi u kap me një sasi të dyshuar lënde narkotike me vete.

Ndërsa, më pas në banesë gjatë kontrollit iu gjetën 115 fara kanabisi, të cilat i i posedonte me qëllim shitjen. Kapja e 32 vjeçarit L.R., është në kuadër të megaoperacionit ‘Tempulli 2’ që po vijon në mbarë vendin.

Shërbimet e parullës ndaluan L.R., për kontroll në automjetin e tij, kur iu gjet një sasi e dyshuar lënde narkotike. Në vijim të veprimeve hetimore, policia ushtroi kontroll në banesën e 32-vjeçarit ku u gjetën dhe 115 farat e kanabisit.

'Në Shirokë, shërbimet e Patrullës së Përgjithshme kanë ndaluar për kontroll automjetin me të cilin qarkullonte shtetasi L. R. Gjatë kontrollit fizik ndaj këtij shtetasi, shërbimet e Policisë kanë gjetur një sasi lënde të dyshuar narkotike cannabis sativa.  

Në vijim të veprimeve procdurale, gjatë kontrollit në banesën e tij, shërbimet e Policisë kanë gjetur një tjetër sasi lënde të dyshuar narkotike cannabis sativa dhe 115 fara cannabisi, të cilat i posedonte me qëllim shitjen', thuhet në njoftimin e policisë.

Lënda narkotike e gjetur në makinë, farat e kanabisit si dhe një celular i 32-vjeçarit u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Ndërkohë materialet proceduriale i kanë kaluar Prokurorisë.

G.K/S.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka qenë Vettingu i gjyqtarëve e prokurorëve proces i besueshëm?×

Lajmi i fundit

Ferrari iu dogj në rrugë, Elseid Hysaj ngushëllon veten me makinën 316 mijë euroshe

Ferrari iu dogj në rrugë, Elseid Hysaj ngushëllon veten me makinën 316 mijë euroshe