Hajduti nga Skrapari vjedh banesën në Shkodër, mori para e bizhuteri

Hajduti nga Skrapari vjedh banesën në Shkodër, mori para e bizhuteri

Një 35 vjeçar nga fshati Mollaz i Skraparit është arrestuar pasi akuzohet se është autori i vjedhjes së një banesë në fshatin Krajë të Shkodrës. Ngjarja u regjistrua më 21 mars 2024.

 Autori i identifikuar si D. Ç., vodhi një shumë parash, disa bizhuteri dhe sende të tjera me vlerë në banesën e një 47-vjeçareje.

Ndërkohë që policia po vijon punën për të zbardhur vjedhje të tjera që mund të ketë kryer ai.

Dosja i kaloi për hetim prokurorisë së Shkodrës.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Himarë/ Rama i jep certifikatën e pronësisë, vajza e Petro Markos: Do ta kthej në muze, kujtimi i babait do jetë gjithmonë aty

Himarë/ Rama i jep certifikatën e pronësisë, vajza e Petro Markos: Do ta kthej në muze, kujtimi i babait do jetë gjithmonë aty