Shkodër- Qarkullonte me pistoletë nëpër qytet, arrestohet 32-vjeçari! I dënuar me 8 vite burg për vjedhje me armë

Shkodër- Qarkullonte me pistoletë nëpër qytet, arrestohet 32-vjeçari! I dënuar me 8 vite burg për vjedhje me armë

SHKODER- Gjekson Pusi 32 vjeç ka rënë në prangat e policisë së Shkodrës, pasi është kapur duke qarkulluar me armë zjarri tip pistoletë me vete. Policia është sinjalizuar nga qytetarët lidhur me këtë rast dhe pas aksionit është bërë e mundur arrestimi në flagrancë i 32-vjeçarit të dënuar me 8 vite burg për vjedhje me armë.

Ai është ndaluar në lagjen Vasil Shanto. Pavarësisht se ka hedhur armën në rrugë dhe ka tentuar të largohet, ai është bllokuar nga forcat e policisë.

Policia njofton se materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin