Shkoi në Festivalin e Kanës veshur me pelerinë me fytyrën e Krishtit, modelja ndalohet nga rojet e sigurisë

Shkoi në Festivalin e Kanës veshur me pelerinë me fytyrën e Krishtit, modelja ndalohet nga rojet e sigurisë

Pelerina me imazhin e Jezu Krishtit

Gjatë premierës së filmit Le Comte de Monte-Cristo, më 22 maj, një modele tërhoqi gjithë vëmendjen me veshjen e saj.

E ftuara kishte veshur një fustan të zi dhe një pelerinë me dizajnin e Jezu Krishtit. Kështu rojet e sigurisë janë përpjekur ta ndalojnë të shfaqet me këtë imazh në tapetin e kuq.

Besohet se arsyeja e ndalimit ka qenë se ata nuk kanë dashur të shkaktojnë asnjë polemikë fetare në festivalin e filmit në Kanë.

1/3
Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022