Shkon në 456 numri i të infektuarve me koronavirus në Itali, ja shpërndarja sipas shteteve të botës

Koronavirusi është përhapur me shpejtësi edhe në shtete të tjera të botër. Deri më tani, përveç Kinës, janë qindra të infektuar në Itali, e ndërsa ka pasur raste të konfirmuara edhe në Maqedoninë e Veriut dhe Greqinë. Sot janë regjistruar rastet e para pozitive në Danimarkë, Rumani dhe Norvegji.

Kjo është përhapja e koronavirusit në shtetet e botës

Itali - 456 
Gjermani - 21
Angli - 13
Francë - 12
Austri - 2
Kroaci - 2
Spanjë - 2
Rusi - 2
Danimarkë - 1
Belgjikë - 1
Finlandë - 1
Suedi - 1
Zvicër - 1
Greqi - 1
Norvegji - 1
Gjeorgji - 1
Maqedoni e Veriut - 1
Rumani - 1

*Lista nga CNN

 


Lajmi kryesor:

Koronavirusi ul ritmin në Kinë, shënohet rekordi me nivelin më të ulët të vdekjeve në 3 javët e fundit, 8 fëmijë të infektuar në Itali


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    "Lufta" ndaj COVID-19/ A mendoni se duhet të bëhen më shumë testime?