Shkrimi i 'Bild'/ PD: Rama fshihet pas fustanit të Gjylametit, i destinuar të ikë

Shkrimi i gazetës 'Bild' është shndërruar në një motiv për të hedhur akuza dhe kundër akuza për njëra-tjetrën dy palët politike.

PS është shprehur se ky është një shkrim i paguar nga PD, për të nxirë imazhin e Shqipërisë. Por një gjë e tillë është mohuar nga demokratët. Së fundmi është sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i cili i është përgjigjur deklaratës së deputetes socialiste, Blerina Gjylameti. Sipas tij, Rama është i destinuar që të ikë, pasi do e ndjekë fati i gangsterëve me të cilët qeverisë.


"Kush sulmon gazeten Bild, që i zbulon telefonatën për vjedhjen e zgjedhjeve dhe fshihet prapa fustanit të Blerina Gjylametit, do të ketë fatin e gangsterëve me të cilët qeveris! Kush ka zgjedhur të vjedhë e të blejë vota me krimin e organizuar, është i destinuar të ikë", shkruan Bardhi.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Rolandi Kollovari Xhixhi llopullit: 17/05/2019 20:11

    O gazmend ziu po ti je komplet i mbaruar ti s'bëhesh për bur o kaçarfum muti. Po ti ishe ministër nga që të vuri Ed Palla se u talla ti ministër ti s'bën për të lar wc e jo më ministër. Po ske faj kshu erdhi dita të bëhesh ti ministër o kok kanistër . Po haroje se do vish ti prap në qeveri o mavri me boj gazment KARRALLOI.

    Përgjigju
  • Tosi: 17/05/2019 19:21

    Po ske faj mor rrugac se të mori nga rruga Edi rama dhe të futi minister drejtësie që se kishe parë në ëndërr o Gazmend Henrih Himleri, o shefi i policisë politike (Gestapo) të pd se, por ske për tu bërë me kurrë minister në jetën tende

    Përgjigju