Shkruan mbi makinat e zyrtarëve të qeverisë ‘Zhvatës’, 8 të arrestuar, mes tyre kreu i PSD Dardan Molliqaj, burri i ish-ministres Besa Shahini

KOSOVË- Kryetari i Partisë Socialdemokrate në Kosovë, dhe bashkëshorti i ish-ministres së arsimit Besa Shahini, Dardan Molliqaj është arrestuar me dhunë nga policia e Prishtinës, gjatë ditës së sotme.

Mollaj dhe aktivistë të tjerë prej te cilëve 7 janë arrestuar, kanë protestuar pranë ndërtesës së qeverisë dhe kanë shkruar mbi makinat e zyrtarëve “Zhvatës”.

Kreu i PSD, Dardan Mollaj është bashkëshorti i ish-ministres së arsimit Besa Shahini, e cila ka qenë në detyrë nga 28 dhjetorit të 2018 deri në shtator të vitit 2020.

J.GJ./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Kurti të largojë kryetarët shqiptarë nga zyrat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Situata në veri, kryeministri i Kroacisë: Serbia të kërkojë falje për agresionin e Millosheviçit, të ketë njohje reciproke dhe normalizim

Situata në veri, kryeministri i Kroacisë: Serbia të kërkojë falje për agresionin e Millosheviçit, të ketë njohje reciproke dhe normalizim