Shkup/ Lavrov akuza të ashpra ndaj OSBE-së: Është vegël e BE-së

Shkup/ Lavrov akuza të ashpra ndaj OSBE-së: Është vegël e BE-së

1701346676_lavr.png

Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov, në fjalimin e tij në Këhsillin Ministror të OSBE-së në Shkup, ka akuzuar rëndë këtë organizatë duke thënë se është bërë vegël e BE-së. Lavrov tha po ashtu se është faji i OSBE-së që sipas tij e kanë sjellë këtë ndasi në OSBE.

“Është faji juaj që keni sjellë këtë ndasi të OSBE-së, vetë iniciatorët e kësaj ideje janë duke e vrarë OSBE-në. Ka qenë tradicionale që ne të mbanim fjalime pozitive por kjo nuk po ndodhë më, sepse OSBE është bërë vegël e BE-së”, tha ai.


Lajmi kryesor:

Samiti në Shkup, Sergei Lavrov: OSBE-ja është bërë vegël e BE-së! Hasani e replikon: Rusia dhe lufta e saj, kërcënimi më i madh për sigurinë tonë sot


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se miratimi i rezolutës e bën më efikase luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Tiranë/ Drejtonte mjetin i droguar, i riu përfundon me makinë në oborrin e banesës

Tiranë/ Drejtonte mjetin i droguar, i riu përfundon me makinë në oborrin e banesës