Shmanget tragjedia në Dhërmi, shpëtohen nga mbytja në det mrekullisht çifti e ri çek dhe fëmijën e tyre

Shmanget tragjedia në Dhërmi, shpëtohen nga mbytja në det mrekullisht çifti e ri çek dhe fëmijën e tyre

Turistët çekë

VLORË- Një ngjarje e cila mund të përfundonte në tragjedi është shmangur në bregdetin e Dhërmiut pasditen e sotme. Një çift çek sëbahsku me fëmijën e tyre nga dallgët e detit rrezikoheshin të mbyteshin në det.

Pas 1 orë kërkimesh, falë bashkëpunimit të punonjësve të policisë kufitare me 2 mjete lundruese private, 1 jetski dhe 1 gomone, është bërë e mundur konstatimi i mjetit lundrues "Kayak” dhe shpëtimi i sigurt i personave.

Tre turistët e huaj Çekë (dy bashkëshortët dhe vajza e tyre), nuk kanë probleme dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Policia e Vlorës është e angazhuar maksimalisht në shërbim të qytetarëve, vizitorëve dhe turistëve duke krijuar një ambient sa më të sigurt dhe në këtë kuadër fton qytetarët të denoncojnë në 112 dhe në Komisariatin Dixhital çdo rast të paligjshmërisë.

G.MO/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • qytetari: 06/07/2022 21:37

    Mirenjohje pafund policise se Vlores per kryerjen me perpikmeri te detyres. Falenderime per shpetimin e jeteve.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Nesër ndeshja Partizani-Tirana, ja rrugët që do të bllokohen

Nesër ndeshja Partizani-Tirana, ja rrugët që do të bllokohen