Shoferi kapet me 53 kg marijuanë në Igumenicë! Policia i gjen dy çanta me drogë, makina ishte marrë me qira në Greqi

Çantat me drogë

Policia greke ka sekuestruar 53 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Mësohet se droga u sekuestrua në kuadër të një operacioni në Igumenicë dhe u arrestua një person.

Mësohet se një mjet që vinte nga kufiri i gjelbër u ndalua për kontroll nga autoritetet dhe më pas u arrestua shoferi grek.

Brenda në makinë u gjetën dy çanta që përmbanin 9 pako me 53 kg 724 gram marijuane. Automjeti me të cilin po transportohej droga, ishte marrë me qira në Greqi.

Droga e sekuestruar

M.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

E përjashtoi nga grupi, Spaho në Kuvendi: Nuk më heq mua nga PD Lulzim Brava! Pres të më thotë fshatin ku do të më internojë