POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Shoqata 'Devolli' mbjell pemë në Tiranë

Për të tretin vit radhazi, shoqata “Devolli” iu bashkua nismës së Bashkisë së Tiranës për të mbjellë pemë dhe për të shtuar gjelbërimin në Parkun e Liqenit, në atë që njihet si “Pylli i Dritëroit”.

Anëtarë të kësaj shoqate, të cilët jetojnë dhe punojnë në kryeqytet, së bashku me familjet e tyre,  të shoqëruar nga kryebashkiaku Erion  Veliaj mbollën disa fidanë në shenjë mirënjohje për qytetin që u hapi dyert dhe zemrën.

Kryebashkiaku nënvizoi se Tirana është një qytet i destinuar të rritet dhe këtë e tregon edhe numri i lartë i atyre që zgjedhin ta ndërtojnë jetën e tyre këtu. Ai e quajti këtë veprim një simbolikë të një Tirane që ka hapur dyert për të gjithë.

a.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento