Shoqërimi i dy gazetarëve/ Lleshaj: Në vend të solidarizimit zgjodhën të nxisin tinëzisht panikun, do përballen me ligjin

Ministri i Brendshem Sander Leshaj ka paralajmëruar se ata që kanë përhapur me qëllim lajm të rremë se do ketë një tërmet të fuqishëm në orën 23:30 (që nuk ndodhi), do të përballen me ligjin.

"Ata që në vend të solidaritetit njerëzor zgjodhën të nxisin tinëzisht dhe djallëzisht panikun, duke kontribuar kështu për të favorizuar gjithë llojet e krimit, do të përballen me ligjin. Policia ka kryer ndërkohë veprimet e para", shkruan Lleshaj ne facebook.

Ndërkohë policia deri tani ka shoqëruar gazetarin e "Syri.Net" Aurel Rakipllari dhe gazetaren Daniela Grica e "Shekullit". Operacioni vazhdon për përgjegjës të tjerë.


Lajmi kryesor:

Portali hap panik për tërmet të ri të fuqishëm, 'Dilni nga shtëpitë'/ Rama: Alarm fals dhe kriminal, fajtorët do mbajnë përgjegjësi penale


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se arritja e marrëveshjes për Reformën do garantojë zgjedhje të lira e të ndershme?×

Lajmi i fundit

John

Shuhet kompozitori i këngëve epike, Përparim Tomçini