Shorti i Conference League! Partizani dhe Laçi mësuan kundërshtarët, Armando Cungu: Detyrim kalimi i disa tureve!

Shorti i Conference League! Partizani dhe Laçi mësuan kundërshtarët, Armando Cungu: Detyrim kalimi i disa tureve!

Trajneri i futbollit Armando Cungu

Në shortin e Conference League Partizani peshkoi Saburtalo-n e Gjeorgjisë, një kundërshtar i përballueshëm, por kërkon një udhëtim të gjatë, ndërsa Laçi është vënë kundër Iskra-s të Malit të Zi.

“Në pamje të parë të treja ekipet si Tirana, Laçi dhe Partizani shorti i ka favorizuar, duke marrë parasysh emrat e këtyre ekipeve apo edhe emrat që përfaqësojnë,”-deklaroi Armando Cungu, trajner futbolli.

Detaji më penalizues për skuadrat shqiptare sipas Cungut, trajnerit që ka bërë historinë duke kaluar 3 ture me Kukësin, ëhtë merkato, pasi bëhen shumë ndryshime.

“Në këto momente janë shumë delikate sepse kushdo që të vij, sado cilësi të ketë, kur vjen i ri kërkon kohën e vet për t’u përshtatur,”-u shpreh Armando Cungu, trajner futbolli.

Conference League ndeshjet e para i më 7 korrik, ndërsa ato të kthimit më 14 korrik.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës