Shorti në Europian, Demollari: Franca bën diferencën, por Shqipëria mund të kualifikohet

Sulejman Demollari

Shorti i eliminatoreve të kampionatit Europian e vendosi Shqipërinë në Grupin H së bashku me Francën, Islandën, Turqinë, Andorën dhe Moldavinë. Duke parë se për më tej vazhdojnë vetëm dy skuadra mund të konsdierohet një short I vështirë, por për një ish-futbollist të Kombëtares si Sulejman Demollari përfaqësuesja jonë i ka mundësitë për të përsitur rrugëtimin e “Francë 2016”

Përveç Francës që është kampione bote, me skuadrat e tjera që janë pse të mos e kërkojmë kualifikimin. Gjithsesi edhe vendi I tretë mund të konsiderohet sukses.”

Sulejman Demollari

Ndërkohë për Andrea Markon Kombëtarja fillimisht duhet të merret me problemet e veta dhe më pas të analizojë kundërshtarët.

Skuadrat kundërshtarë janë shumë të forta pavarësisht se mendojmë se ekipe si Islanda dhe Turqia janë dobësuar, por ne në rrallë të parë duhet të shohim veten tonë.

Andrea Marko

I pyetur se kush mes Shqipërisë dhe Kosovës i ka shanset më të mëdha për t’u kualifikuar Marko përgjigjet:

Kosova duhet akoma të fitojë besim, ndërsa ne si Shqipërio kemi eskperincë për t’u përballur me skuadra të forta pasi kemi qenë pjesë e një kampionati Europian.

Andrea Marko

Shqipëria ndeshjen e parë të kualifikuesve të Europianit e luan si pritëse kundër Turqisë më 22 mars të vitit që vjen.

  • Sondazhi i ditës:

    Propozimi i PD-së, a besoni se do të bëhet vettingu i politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Soreca: Shqipëria ka përmbushur kushtet, konferenca ndërqeveritare të mbahet brenda 2021! Duhet të përparoni me vettingun dhe zgjatjen e afatit të tij