'Shpejt' shpejt'... arrestohet i ‘forti’ i Elbasanit, momenti kur futet në Range Roverin e policisë (VIDEO)

ELBASAN- 'Shpejt' shpejt' dëgjohen teksa thërrasin efektivët e policisë së Elbasanit, teksa fusin në Range Roverin e Policisë, një të arrestuar. Ai është Thanas Beko, një njeri me precedent penal. Arrestimi i tij është bërë në qendër të qytetit, ku burime thonë se Beko para dy ditësh është përfshirë në një konflikt me një person tjetër, por pa e cilësuar konkretisht natyrën e konfliktit dhe personin tjetër.

Report tv ka siguruar momentin  e ndalimit të Thanas Bekos  sot, i cili sikundër shihet nga pamjet ai nuk kundërshton, por i drejtohet rajonit të policisë për t’u marrë në pyetje.

Kush është Thanas Beko? 
Thanas Beko njihet në qytetin e Elbasanit, si person me precedentë penalë, konsumator i lëndëve narkotike dhe mik i biznesmenit Ilir Beko, pronarit të disa pikave karburanti në segmentin rrugor Papër-Elbasan ku në vitin 2019  iu gjetën 15 armë zjarri në ambientet e karburantit të tij.

Në shtator të vitit 2019, Beko u akuzua për vjedhje me dhunë e kryer në bashkëpunim dhe heqje e paligjshme e lirisë e kryer në bashkëpunim, për çështjen e mbajtjes peng dhe dhunimit të taksitit Andi Vyshka, mikut të një gjyqtareje në Elbasan.

Asokohe Bejko u la në “arrest shtëpie” nga gjyqtari Tomorr Kullolli, por u arrestua sërish pak ditë më pas, sepse kishte thyer e masën e sigurisë. Ai nuk qëndroi në banesë, por u kap në një lokal në autostradën Elbasan- Metalurgji, ku dhe taksisti Vyshka deklaroi asokohe se e mbajtën peng.

Thanas Beko

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Thanasi: 30/06/2022 22:16

  Jam thanasi po' ckeni me mua, pastaj jeni harruar qe jam dhe hajdut delesh

  Përgjigju
 • Gallat: 29/06/2022 18:52

  Skisha degjuar ndonjeher gangester me emer thanas cudi ..gangester thanasi hahaha

  Përgjigju
 • Anonim: 29/06/2022 18:09

  GJYQTARET PLEHRA SE KAN NJESOJ SI KRIMINELET ,

  Përgjigju
 • Beni: 29/06/2022 17:32

  Hiqe ate tellllll.a qr se hoqen njehere kte ves policet.Ju duket tel si arme

  Përgjigju
 • Kavaja: 29/06/2022 15:49

  Gjyqtare te ndyre . Policet e kavajes i mbajn ne burg se ju var hajduti ne dhomat e burgut . Kete e nxjerrin arrest shpia grabitesin dhe pengmarresin

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Adrian Gurma heq 'xhaketën' e kryebashkiakut dhe vesh të mjekut! I jep ndihmën e parë turistes italiane në shëtitoren e Sarandës

Adrian Gurma heq 'xhaketën' e kryebashkiakut dhe vesh të mjekut! I jep ndihmën e parë turistes italiane në shëtitoren e Sarandës