Shpejtësi ‘skëterrë’ dhe shoferë të dehur në timon, arrestohet 6 persona dhe pezullohen 94 patenta në 24 orët e fundit (VIDEO)

Ndërsa kontrollet për parandalimin e aksidenteve automobilistike vijojnë, në 24 orët e fundit policia rrugore ka pezulluar 94 leje drejtimi dhe janë arrestuar 6 shoferë.

70 prej patentave të pezulluara janë për shkak të tejkalimit të shpejtësisë, 20 për drejtimin e mjetit në gjendje të dehur, ndërsa 4 për qarkullimin në sens të kundërt.

Gjithashtu janë arrestuar 6 drejtues automjete, nga të cilët 4 për drejtim në gjendje të dehur dhe 2 për drejtim mjeti pa leje drejtimi.

Gjatë fundjavës, do të intensifikohen kontrollet6 e policisë rrugore, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Me nipin e Ibrahim Rugovës dhe duart në formën e shqiponjës, Meta uron 109-vjetorin e Pavarësisë: Gëzuar shqiptareve kudo që ndodhen